انتصاب دکتر سیدعباس حسینی به عنوان مدیرعامل بانک مسکن

طی حکمی از سوی وزیر اقتصاد سیدعباس حسینی به عنوان مدیرعامل بانک مسکن منصوب شد.
به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن هیبنا، سید عباس حسینی در مراسم معارفه خود  اظهار کرد: بانک مسکن با داشتن سرمایه انسانی توانمند، فرهیخته و متعهد می‌تواند با پیاده‌سازی الگوی بانکداری نوین اسلامی، خودباوری و تلاش جهادی و شبانه‌روزی، گام‌های بزرگی در راستای خدمت به ملت شریف، نجیب و صبور ایران اسلامی و همچنین تحقق وعده مسکن دولت مردمی بردارد.
وی افزود: در حال حاضر، موضوع تامین مسکن مناسب برای مستضعفین جامعه و همچنین زوج‌های جوان، مورد تاکید فراوان مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و ریاست محترم جمهوری است که ان شاءالله با توکل بر خدا و استفاده حداکثری از تمام ظرفیت‌ها و امکانات موجود و بالقوه بانک در جهت تحقق وعده مسکن دولت سیزدهم گام برمی‌داریم.
مدیرعامل بانک مسکن همچنین به سرمایه اجتماعی دولت سیزدهم اشاره و تاکید کرد که عموم مردم عزیز برای تحقق عدالت اجتماعی و رفع مسائل و مشکلات موجود، به این دولت اعتماد کرده‌اند و بر همه ما تکلیف است که با تمام توان خود و در قامت یک سرباز وظیفه‌شناس انقلاب و رهبری در جهت حفظ و ارتقای این سرمایه اجتماعی ارزشمند تلاش کنیم و پاسخگوی همراهی و حمایت صادقانه ملت شریف ایران باشیم.
حسینی با اشاره به ضرورت پیگیری اجرای کامل قانون نهضت ملی مسکن، بر اهمیت دانش روز در مسکن‌سازی تاکید و اهم استراتژی‌ها و برنامه‌های کلان حمایت مالی و اولویت‌های خود در بانک مسکن را در کلی‌ترین حالت اعلام کرد.
وی در این خصوص بر حمایت از الگوی مسکن ایرانی اسلامی متناسب با شرایط اقلیمی و زیست‌محیطی هر شهر و منطقه و در راستای توسعه پایدار، حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه ساخت مسکن با تاکید بر فن‌آوری‌های نوین در تولید و ساخت محصولات، مصالح و تجهیزات ساختمان‌سازی، حمایت از ساخت مسکن در روستاها و شهرهای مرزی با هدف تحقق عدالت اجتماعی، تمرکززدایی، رشد و توسعه متوازن اقتصادی کشور و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها و حمایت از ساخت خانه‌های سبز و شهرسازی با ویژگی‌های استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر و پاک از قبیل انرژی خورشیدی و باد و مدیریت پسماند و مصرف انرژی تاکید کرد.
وی در اهمیت لزوم بهبود کمیت و کیفیت ارایه خدمات مالی و تسهیلات بانک با تاکید بر ارایه سریع و آسان خدمات بانکی مورد نیاز به مشتریان و طراحی و توسعه ابزارهای مالی جدید برای پاسخگویی به تقاضاهای متنوع، استقرار کامل سیستم بانکداری متمرکز (Core Banking) و تقویت بانکداری الکترونیکی و شرکتی و نیز ارتقای شفافیت و شاخص‌های سلامت و نظارت بانکی سخن گفت.
مدیرعامل بانک مسکن در ادامه گفت: دستیابی به اهداف و برنامه‌های اعلامی دولت محترم، نیازمند همدلی و تلاش مضاعف تمامی همکاران خدوم و پرتلاش بانک مسکن است و امیدوارم که به لطف و مدد حضرت حق و همراهی همکاران عزیز و با حرکت در جهت شایسته‌سالاری، نخبه پروری، بازگرداندن ثبات و آرامش سازمانی و اجرای برنامه‌های عملیاتی مبتنی بر راهبردهای سازمانی، عملکرد خداپسندانه و‌ موفقی داشته باشیم. قطعاً حضور جوانان متعهد، متخصص و انقلابی به عنوان سرمایه اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی در مسوولیت های اجرایی بانک نیز مسیر خدمت رسانی ما به مردم گران‌قدر کشورمان را هموارتر می‌سازد.
وی با تشکر و سپاس از حسن اعتماد رییس جمهوری، وزیر راه و شهرسازی و وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اینجانب و همکاران عزیز و ارزشمند بانک مسکن با توکل بر خدا و استعانت از ائمه اطهار، تمام توان، دانش و تجارب خود را در جهت ارتقای جایگاه بانک مسکن و خدمت رسانی به ملت شریف ایران به کار خواهیم بست تا ان شاءالله فرزند شایسته این مرز و بوم و رهبر فرزانه انقلاب باشیم و در مسیر تحقق آرمان‌های امام شهدا و شهیدان والامقام و مردم عزیزمان گام برداریم.

روابط عمومی شرکت واسپاری آباد مسکن  –  18 تیر ۱۴۰۲ ساعت 15:19